تصویرسازی دیجیتال

تصویرسازی دیجیتال:

همانطور که میدانید امروزه حتی خرید کردن هایمان اینترنتی شده است و شاهد پیشرفت روز به روز تکنولوژی هستیم و هنر هم از این پیشرفت جا نمانده بلکه باعث به وجود آمدن هنرهای جدید و پر مخاطب شده که دو مورد از آنها تصویرسازی دیجیتال و نقاشی دیجیتال هستند.

وقتی هنرمند با یک ابزار دیجیتالی به صورت مستقیم با دست خود بر درگاهی خلق هنر میکند به آن تصویرسازی دیجیتال میگوییم.

بعضی ها هنرمندان دیجیتال را هنرمند نمیدانند و اعتقاد دارند تا قلم و بوم در دست نداشته باشند پس نقاش نیستند، اما این برداشت کاملا اشتباه است زیرا هر آنچه یک نقاش میداند، یک نقاش دیجیتال هم باید بداند و چه بسا بیشتر! چون یادگیری و کارکردن با نرم افزاری که با آن خلق اثر میکند هم مراحل سختی دارد و ابزار کارش خیلی بیشتر از یک قلم و رنگ است.

امروز از تصویرسازی دیجیتال در عرصه تبلیغات بسیار استفاده میشود، در لیبل محصولات- طراحی بیلبورد – موشن گرافیک – بنر – ست اداری – طراحی لوگو و ….

تفاوت تصویرسازی دیجیتال با نقاشی دیجیتال در آن است که در تصویرسازی دیجیتال، طراح یک مفهوم و معنای هدفمند را میرساند و یک جور روایتگری میکند.نقاش با حس درونی خود و به طور مستقل یک اثر هنری را خلق میکند.اما نقاشی دیجیتال هم امروزه کاربرد دیگری پیدا کرده و هنرمند میتواند بر طبق خواسته سفارش دهنده اثرش را خلق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *