بنیانگذار نقاشی دیجیتال

وقتی برای اولین بار در پینترست یک نقاشی دیجیتال دیدم ، از خودم پرسیدم مگر می شود؟ چگونه با یک موس و یک کامپیوتر همچین آثاری خلق میکنند؟از همان جا یک علامت سوال بزرگ در ذهنم ایجاد شد و پیگیر شدم که ببینم اصلا ریشه ی این نقاشی دیجیتال کجاست؟ کی شروع شده و چه کسی شروعش کرده است؟

با جست و جو در اینترنت رسیدم به این اسم:

Charles Csuri

چالرز کسوری(معروف به چاک) یک نقاش آمریکایی است که لقب پدر هنر دیجیتال را دارد، او که در رشته ی کامپیوتر تحصیل میکرد، رایانه هایی را آموخت و از آنها برای گرافیک کامپیوتری و انیمیشن استفاده کرد. اولین بار در یک نشریه مهندسی برق، تصویر یک چهره تولید شده توسط رایانه را مشاهده کرد پس از آن علاقه مندی او به گرافیک رایانه ای آغاز شد و اولین کاری که انجام داد، این بود که یک رایانه آنالوگ ایجاد کرد و از آن برای ایجاد تغییراتی در یک نقاشی استفاده کرد.

نقاشی های چاک بر اساس نقاشانی مانند گویا، کله، موندریان و پیکاسو ساخته شده است و اعتقاد دارد در نقاشی، هر ضربه قلم یک احساس را منتقل میکند و هرچه این قلم محکم تر باشد احساس آن عمیق تر میشود به همین علت هنر او سبک های مختلفی را شامل میشود.

همانطور که خود هنرمند میگوید در آثارش از تجربه ها و آموخته های سنتی خود در نقاشی استفاده و آنهارا با تجربه ای که از رایانه داشت اجرا میکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *