یک گرافیست و گیتارش

همانطور که میدانید من در هنرستان در رشته ی گرافیک تحصیل میکردم .بعد از تمام شدن هنرستان تصمیم گرفتم بروم دنبال یاد گیری ساز مورد علاقه ام، گیتار . بعد از این که ساز را تهیه کردم، به سرای محله نزدیک خانه مان که چهار قدم بیشتر تا آنجا راه نیست رفتم و درباره ی کلاس هایش سوال کردم و از شانس خوب من آنجا یک کلاس گیتار با یک استاد فوق العاده داشت.

گفتم چی از این بهتر؟دیگه پول رفت و آمد نمیدهم و نکته ی مهم تر آن بود که هزینه ی این کلاس نسبت به جاهای دیگر خیلی ارزان تر بود و هنوز هم هست.

تقریبا یک سال و نیم است که به کلاس گیتار می روم و باید بگویم اوایل وقتی یک نفر را میدیدم،به خصوص یک نوازنده ی خیابانی را که میدیدم، با خودم میگفتم: بابا این که چیزی نیست و منم میتونم بزنم!

اما وقتی برای اولین بار به طور جدی نواختن ساز را شروع کردم و در حال آموزش دیدن بودم، کم کم داشتم پشیمان می شدم از آمدنم به کلاس گیتار و توی دلم به خودم میگفتم: تو هیچ استعدادی توی ساز زدن نداری!تو اصلا به گیتار علاقه نداری.

مثل وقتی که توی هنرستان با تمام دقت با قلم مو رنگ گواش میگذاشتیم و حواسمان همزمان به نوع قلم گذاری، رنگ، و طرح بود و اوایل کار واقعا نمیتوانستیم اجراهای خوبی از آب دربیاوریم و مجدد اجرا میکردیم .انقدر این کار را میکردیم تا یک کار تمیز و شسته رفته دربیاید.

من یک هنرستانی پوست کلفت بودم و نباید به این راحتی ها عقب میکشیدم، پس گفتم من که تا اینجای کار را آمده ام، حداقل چند ترم بیایم و ببینم با خودم و سازم چند چند هستم.

اسم استادم افسانه بود، استادی زیبا، خوش صدا و با سواد .وقتی اولین آکورد هارا روی گیتار میزدم، آسان ترین آکورد ها که الان برایم مانند آب خوردن است را آن روز ها با سختی و عرق پیشانی تمرین میکردم و مدام از خودم نا امید میشدم.ولی استادم صبوری میکرد و مدام به من میگفت عجله نکن .میشه!

شما تصور کنید هماهنگی دست چپ و دست راست و مغز چقدر سخت میشود اگر قرار باشد برای اولین بار در زندگی تان از دست چپ خود استفاده مفید بکنید(البته اگر راست دست هستید).

جانم برایتان بگوید، دست راست را درست میزدم و دست چپ خراب میشد و برعکس، هفته ها طول کشید تا بتوانم انگشت هایم را روی سیم های گیتار بنشانم و با گیتارم دوست شوم.

هرچند الان هم آن قدر حرفه ای نیستم اما باید بگویم موسیقی به جز این که یک هنر تمام عیار است، مانند ریاضیات میماند و نواختن ساز کار آسانی نیست .از این پس اگر فردی را در گوشه ی خیابان دیدید که برای پول ساز میزند، بدانید او هم بسیار باهوش است و هم مهارت زیادی دارد، فقط پول ندارد .از نوازندگان حمایت کنید.

این هم من و گیتارم که طراحی کرده ام

2 دیدگاه برای “یک گرافیست و گیتارش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *