نرم‌افزارهای مورد استفاده در نقاشی دیجیتال

اول از همه باید بگم تصویرسازی چه چیزی هست؟

منشا کلمه تصویر سازی “illustration” از انگلیسی میانه، مشتق شده از کلمه ی “(illustration-(n” که ریشه ی فرانسوی لاتین دارد بوده و به معنای روشنایی، روشنگری معنوی یا فکری است.

هنر تصویر سازی از شاخه هنرهای کاربردی است که تصویرگر برای بیان ایده ها و درک خود از عناصر تجسمی به بهترین نحو استفاده میکند.
خب دوستای عزیزم .برای این شاخه‌ی گرافیک ، Adobe Photoshop شناخته شده ترین  نرم‌افزار به شمار می‌رود و اکثر نقاش‌های دیجیتالی از این نرم‌افزار برای خلق آثار خود استفاده می‌کنند.

نرم‌افزار دیگری که به نظر من از قوت بیشتری برای طراحی برخوردار بوده و صرفاً به منظور طراحی دیجیتال ساخته شده ، نرم‌افزار Corel Painter هست.

این نرم‌افزار قابلیت‌هایی بی‌شماری مثل پالت رنگ مجازی با امکان مخلوط کردن رنگ‌ها به صورت دستی ، محیطی ساده و شبیه ساز ابزار‌های نقاشی مثل پاستل ، مداد رنگی ، آب رنگ و غیره طراحی شما را زیباتر و واقعی‌تر میکند.
برای اتود زنی با ماوس هم  ، نرم افزارهای Corel Draw ، Adobe Illustrator ، MacroMedia Free Hand به شما پیشنهاد می‌شود. البته لازم به ذکر است که در محیط نرم افزار فتوشاپ و با ابزار Pen نیز می‌توان اتود زد.